Evde Mükemmel Manikür Nasıl Yapılır

80

Bu sosyal uzaklaşma döneminde, mükemmel şekilli ve parlak jel manikürünüz için tırnak salonuna gitmek mantıklı olmayabilir. Ancak, bu evde presentable işler elde etmek için umut olmadığı anlamına gelmez. Tırnaklarınızı yontulmuş ve renksiz durumlarından kurtaracak bazı özel adımları ve ürünleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Temiz ve Pürüzsüz Bir Taban Oluşturun

Cilanızın sorunsuz bir şekilde kayması ve mümkün olduğunca uzun süre dayanması için tırnaklarınızın cilaya hazır bir yüzeye sahip olması önemlidir. Mevcut cilaları çıkarın, ellerinizi yıkayın, tırnaklarınızı istediğiniz uzunluğa getirin, tırnakları çıkarın, doku ve pürüzlülüğü uzaklaştırın ve düz veya yuvarlak bir şekil için dosyalayın. Tırnaklarınızın ekstra bir toplayıcıya ihtiyacı varsa, makas ve tırnak alanınızı nemlendirmek için tırnak eti yağı da uygulayabilirsiniz.

Parlatıcı
oje çıkarıcı
Tırnak makası
Tırnak Eti Yağı

Bu adımları attıktan sonra, taban katınızı uygulama zamanı. Bu adım genellikle kendin yap maniküründe kaçırılır, ancak aslında önemlidir. Bir taban katın uygulanması, cilaların tırnağınıza yapışmasına ve daha da düzgün bir taban oluşturmasına yardımcı olacaktır.

İki Çift Renk Kat Uygulayın

Şimdi gerçek rengi uygulayarak sürecin en sinir bozucu kısmının zamanı! renk uygulaması mükemmel olmak için biraz zor olsa da (özellikle tırnaklarınızı profesyonelce yapmaya alışkınsanız) süreci kolaylaştırmaya yardımcı olacak birkaç püf noktası vardır.

İlk olarak, sakin olmak ve süreci acele etmemek önemlidir. Titrek veya acele uygulama asla iyi sonuç vermez. İlk cilayı baskın olmayan elinize iyice uyguladıktan sonra, ikinci katınıza girmeden önce birkaç dakika kurumasını bekleyin. Hatalar için endişelenmeyin, bunlar daha sonra oje çıkarıcı ile sabitlenebilir. Uygulamayı kolaylaştıran bir şey bulduğum bir seferde bir ele odaklanmak. Aynı anda ıslak cila içeren iki el ile çalışmak genellikle hatalara eğilimli olabilir. İki kat uyguladıktan sonra, bir sonraki ele geçmeden önce tırnaklarınızı en az 10 dakika kurumaya bırakın.

Üst Kat uygulayın, KURU KALMAYA özen gösterin

Son olarak, ekstra parlaklık ve manikürünüzün ömrünü uzatmak için bir üst kat uygulayın. Uygulamalı aktiviteler yapmadan önce kurumasını bekleyin (düşündüğünüzden daha uzun). HİÇBİR ŞEY lekeli bir manikürden daha sinir bozucu değildir. Ardından, başvuru ve voila sırasında yaptığınız hataları temizleyin! Evde manikürünüz tamamlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku