Hamilelikte Kaçınılması Gereken 8 Meyve Listesi

104

Hepimiz bu dönemde ne yediğimizi izlememiz gerektiğine katılmıyor muyuz? Tüm meyveler de dahil olmak üzere her zaman yararlı değildir ve her zaman sizin lehinize çalışmayacaktır. Neden bunu söylüyoruz? Çünkü aşağıda verilen hamilelik sırasında kaçınılması gereken meyvelerin bir listesidir. Bebeğin ve vücudunuzun büyümesi için yarardan çok zarar verirler. Hangi meyvelerin hamile kadınlar için iyi olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin. Bu makale hamilelik sırasında hangi meyvelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmemize yardımcı oluyor.

amilelik evrenize eklemeniz ve eklememeniz gereken meyve listenizi güncelleme zamanı. Aşağıya bir göz atın.

Hamilelikte Kaçınılması Gereken Meyveler:

Hamileler için izin verilmeyen meyveler listesine bir göz atalım.

1. Papaya Gebelik Sırasında Kaçının:

Papayalar özellikle olgunlaşmamış artı yarı olgun çeşitlilik hamilelik boyunca kaçması gereken lateks bakımından zengindir. Papaya uterus kasılmalarını aktive ettiğinden zamansız emek başlatabilir. Rahmin spazmı olmasına neden olabilirler; ayrıca, sonuç olarak, düşük yapmaya başlayacaktır. Ek olarak, yeşil papaya, her ikisi de işgücü kasılmalarını tetiklemede rol oynayabilen prostaglandin artı oksitosini kapsar.

2. Şeftali Gebelik Sırasında Kaçının:

Şeftali, hamile kadınlar tarafından aşırı miktarda tüketildikçe dahili olarak kanamaya neden olabilir, çünkü daha fazla ısı üretir. Şeftalinin örtücü kılları ayrıca kaşıntıya ve boğazda yanmaya yol açan alerjiye neden olabilir. Artan tüketim, döküntü, kramp ve bulantıya neden olan folik asitte bir artışa yol açar. Bu nedenle şeftali, hamilelik sırasında güvenli olmayan bir meyve olarak kabul edilmenin kötü bir ismine sahiptir.

3. yabani elma gebelik sırasında kaçının:

Ekşi, asidik ve tatlıdır ve çoğunlukla sabah bulantısı olan hamile kadınlar için ideal bir atıştırmalık olarak kabul edilir, ancak bu meyve aslında hamile kadınlar için hiçbir şekilde iyi değildir. Yabani elma vücuttaki ısıyı indükleyebilir ve düşüklere neden olabilir. Doğada asidiktirler ve bu nedenle uterusun kasılmasını başlatabilirler.

4. Hamilelik Sırasında Ananas Önlemek:

Ananas, ananasın çekirdeğinde bulunan bromelain içerir. Bromelain’in proteini parçaladığı ve anormal kanamaya neden olduğu bilinmektedir. Ananas erken gebelikte kaçınılması gereken bir meyve olarak kabul edilir. Bu nedenle, hamileliğin ilk 3 ayında, hamile kadınlar ananas tüketmekten tamamen uzak durmalıdır Serviksi yumuşatma potansiyeline sahiptir, bu da erken doğumla sonuçlanır.

5. Siyah Üzüm:

Tüm hamileliğiniz sırasında üzümlerden kaçınmanızı öneririz. Hem yeşil hem de siyah üzüm hamilelik sırasında güvensiz meyvelerdir ve bu nedenle asla tavsiye edilmez. Üzümlerdeki bileşik resveratrol hamile anneler için çok toksik olabilir. Sindirim sistemi hamilelik sırasında genellikle zayıftır ve bu nedenle sistem siyah üzümlerin cildini sindirmede ciddi sorun yaşayacaktır.

6. Hurma:

7. Dondurulmuş Meyveler:

Dondurulmuş meyveler hamilelik için güvenli değildir. Uzun süre donmuş meyvelerden kaçınılmalıdır. Ancak taze meyvelerin besin yığınlarında taze oldukları için iyi olduğu düşünülmektedir. Dondurulmuş meyveler daha uzun süre tutulacak ve böylece sizin ve bebeğiniz için toksik olacaktır.

8. Karpuz:

Sürpriz? Karpuz hamilelik sırasında kaçınılması gereken bir meyvedir. Genellikle, toksinleri vücudunuzdan temizlemenize yardımcı olurlar. Hamilelik sırasında karpuz tükettiğinizde, ideal olarak bebeği vücudunuzun akacağı birçok toksine maruz bırakırsınız. Meyvedeki şeker içeriği kan şekeri düzeyinizi de yükseltebilir. Karpuzun özelliği sifonu çekmektir ve bu aynı zamanda vücudunuzun ihtiyaç duyabileceği temel besin maddelerinin yıkanmasına da yol açacaktır.

Meyve, hamile kadınların diyet tablosunda hayati bir rol oynar. Ancak, tüm meyvelerin sizin ve bebeğiniz için iyi olduğuna inanmaya başladığınızda ne olur? Sadece kendiniz için değil, aynı zamanda doğmamış çocuk için de birçok tehlikeyi istemeye davet ediyorsunuz. Makalemiz, hangi meyvelerin hamilelik için iyi olmadığını ve meyvelerin ılımlı olarak yenilmesi gerektiğini ele aldı ve bu kesinlikle size ve bebeğinize uzun vadede yardımcı olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku