Kilo vermek içim yürürken yapılması gereken 8 ipucu

77

Yürüyerek kesinlikle yağ yakabilir ve genel sağlığınızı iyileştirebilirsiniz.

Son zamanlarda, yürüyüş yapmak moda oldu. Gün içinde belirli sayıda adım atmak hedefler arasında olmaya başladı. Yetişkinlerin gün boyunca daha fazla hareket etmeleri ve daha az oturmaları gerekiyor ve bazı fiziksel yapmaları gerekiyor. Kilonuzu yönetmeye çalışıyorsanız, yürümek yararlı bir kilo yönetimi aracı olabilir. İşte adımınızı en üst düzeye çıkarmak için ipuçları ve püf noktaları da dahil olmak üzere kilo kaybı için yürümeyle ilgili bilmeniz gereken her şey.

Yürüme Avantajları


Araştırmalar, genel düzenli egzersizin sağlığınız için yararlı olduğunu göstermeye devam ediyor, ancak kendi başına yürümenin aşağıdakileri içeren çeşitli faydaları var:

Kalp sağlığının iyileştirilmesi: Kalp hastalığının bir numaralı katil olduğunu biliyoruz , bu yüzden kalplerimizi akılda tutmak bir öncelik olmalı. Araştırmalar , yürümenin kardiyovasküler hastalık riskini azaltabileceğini ve ayrıca uzun ömürlülüğü artırabileceğini düşündürmektedir.

Zihinsel sağlığı teşvik etmek: Sağlık ve bütünsel sağlık söz konusu olduğunda, kendinize, zihninize ve bedeninize dikkat etmek çok önemlidir. Düzenli yürümek, bir kişinin bilişini geliştirebilir ve aynı zamanda depresyon ve anksiyete belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Obezite ile mücadele : Obezite bizi kalp hastalığı, diyabet ve hatta bazı kanserler de dahil olmak üzere birçok kronik hastalık riski altına sokar. Araştırmalar obez bireylerde yürümenin azaldığını ve kilo alımıyla azaldığını göstermektedir. Aktif kalmak, obezite ile mücadele etmek ve kilonuzu yönetmek için zorunludur.

NEAT’inizi En Üst Düzeye Çıkarmak: Egzersiz Dışı Aktivite Termojenezi (diğer adıyla NEAT), esasen resmi egzersiz ve uyku dışında her şey için harcanan enerjidir. Yürümek, bulaşıkları yıkamak, evi temizlemek ve gün boyunca sadece genel hareket NEAT’ınıza katkıda bulunur. Kilo kaybı için yürüyorsan, NEAT hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak harika bir araç olabilir. Zamanla, NEAT gerçekten birikebilir ve 30 kiloluk kilo verme yolculuğumun son beş kilounu kaybetmeme yardımcı olduğum şey bu. Haftada birkaç kez yürüyüşe çıkmak 200 kalori yakmanıza neden olabilir. Her şey söylendiğinde ve hafta için yapıldığında, bu sadece minimum çaba ile önemli bir kalori açığına neden olabilir.

Kilo Kaybı İçin Yürüyüş İpuçları

Hava durumunu kontrol edin: İstediğiniz son şey, yürüyüşünüzün ortasında bir yağmur fırtınasına yakalanmaktır (bu bana birkaç kez oldu, bu yüzden hatalarımdan öğrenin). Yürüyüşüm için en uygun zamanın ne zaman olacağını görmek için sabah hava raporuna bakmayı seviyorum. Normalde saat 17.00 civarında yürürsem ama hava raporu yağmur beklerse, o zaman yürüyüşümü öğle yemeği için yeniden planlayabilirim. Havanın bir dönüş yapması ve sizi alması için birine ihtiyacınız olması durumunda her zaman yanınızda şarjlı bir telefon bulundurun.

Hidrat: Uzun bir yürüyüşe çıkıyorsanız, hidratlı olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Gün boyunca nemlendirilmeye çalışın ve yürüyüşünüzden en az 30-60 dakika önce iki bardak su içmeye çalışın, böylece sisteminizden çıkar (ve banyoyu kullanmak zorunda kalmazsınız). Yürüyüşünüzden döndüğünüzde, vücudu rehidrate etmek için bir bardak su aldığınızdan emin olun. Şekerli soda veya elektrolit içeceklerden kaçının; ılımlı bir yoğunlukta yürüyorsanız, su vücudu rehidrate etmek için iyi olacaktır.

Doğru vitesi alın: Teski parmak arası terliklerden kurtulun ve iyi bir spor ayakkabısı tercih edin . Bu, yürüyüş sırasında duruşunuza yardımcı olur ve ayrıca yaralanma riskini azaltabilir. Ayrıca, doğru spor ayakkabılarınız varsa, adımınızı geliştirmenize ve daha uzun bir mesafeyi daha rahat hale getirmenize yardımcı olabilir.

Forma odaklanın: Yürümek çok fazla beceri gerektirmez ve çok doğaldır, ancak bazı duruş ve form ipuçları yürüyüşünüzü geliştirmeye yardımcı olabilir. Çeneni ve omuzlarını dik tutmaya odaklan. Çekirdeğiniz aktive edilmeli ve sırtınız güzel ve düz olmalıdır. En önemlisi, kalçalarınız her adımla meşgul olmalı ve poponuzu içe doğru sıkıştırmayı düşünmeye çalışmalıdır. Topuklarınıza inmek ve her adımda ayak parmaklarınızı itmek için öne doğru ilerlemek isteyeceksiniz.

Hızınızı artırın : Aralıklarla yürümek, daha fazla kalori yakmanıza ve yürüyüşünüzü ilginç tutmanıza yardımcı olmak için harika bir yoldur . Yürümeye gelince, üç farklı adım türü vardır: yürüyüş (pencere alışverişine benzer, 10 ölçeğinde yaklaşık 3/4 zorluk), tempolu yürüyüş (burada çaba sarf etmek, 4/5 zorluk hakkında), ve güç yürüyüşü (görevde, yaklaşık 5/6 zorluk). Bir gezintiyle ısının, ardından yürüyüş boyunca tempolu bir hız hedefleyin ve kalp atış hızınızı artırmak için her beş dakikada bir elektrikli yürüyüş temposuna basın. Bir güç yürüyüşü temposunu ne kadar süre koruyabileceğinizi görün ve yürüyüşünüze her çıktığınızda birkaç saniye artırmaya çalışın. Kilo kaybı için yürüme gücü genel sağlığınızda büyük bir fark yaratabilir.

Bir hedef belirleyin: 30 dakika veya 1 saat içinde ne kadar yürüyebilirsiniz? Yürüme hızınızı optimize etmek için, 30 dakikada 1,5 mil ve saatte 3 mil hedefleyin, bu da mil başına yaklaşık 20 dakikalık tempolu bir hızdır. Tam bir saat ya da 30 dakika yürümeyi taahhüt edemezseniz, elinizden geleni yapın, hiçbir şey yoktan iyidir ve günlük adımlarınıza muazzam bir şekilde katkıda bulunabilir.

Bir eğimde yürüyün: İç mekandaysanız, bir koşu bandı eğimi değiştirmenize izin verir ve bu da yürüyüşünüzün kalori yakmasını artırabilir. Dışarıdaysanız, engebeli bir alan seçmeyi deneyinyürüyüşünüzü optimize etmek için. Araştırmalar , artan eğimin, egzersizlerin yoğunluğunu artırabileceğini ve aynı zamanda bacak ve eklemler üzerindeki etkisini azaltabileceğini düşündürmektedir.

Bir arkadaşınızla yürüyün: An asorumluluk arkadaşınız yolda kalmanıza ve günlük yürüyüşü pazarlık yapmanıza yardımcı olabilir. Sizi motive etmek ve işleri değiştirmek için haftada birkaç kez yürüyüşe çıkacak bir arkadaş, aile üyesi veya iş arkadaşı bulmaya çalışın.

Yürüyüş Kalori Hesaplayıcı

Yürüyüşünüzde kaç kalori yaktığınızı mı merak ediyorsunuz? Telefonunuzu yanınızda taşımak ve aşağıdaki uygulamalardan birine bağlanmak size bir fikir verebilir, ancak bir tahmin sağlamak için web üzerinde belirli yürüyüş kalori hesaplayıcıları da mevcuttur. Kalori yakmanız, ağırlığınız, yürüdüğünüz mesafe, eğim ve arazi dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir.

1 yorum
  1. Duygu diyor

    Bunları uygulayacam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku