Lavanta ile 4 basit temizlik malzemesi tarifi

48

Lavanta saflığı

Farkında olup olmadığınızı bilmiyorum, ama adının kendisi bile – lavanta (Fransızca lavanta) Latin lavarından geliyor, bu da “yıkama” anlamına geliyor. Çok eski zamanlardan beri temizlik için kullanılmıştır, çünkü böcekleri iter, dezenfekte eder ve odaya hafif bir tart aroması verir.

Genel olarak, lavanta ile temizlik meditasyona biraz benzer: büzücü aroma sakinleşir ve bir şekilde evinizi yapmak için zamanın olması sıcak, rahat ve hoş olur. Lavanta ile birçok seçenek ve tarif var, en sevdiklerimi sizinle paylaşacağım.

LAVANTALI SPREY

Kumaş spreyi aynı anda birkaç sorunu çözmeye yardımcı olur: odayı yeniler ve perdelerin ve döşemeli mobilyaların kumaşlarına yenen kokulardan kurtulmaya yardımcı olur, böcekleri uzaklaştırır ve odayı aroma ile doldurur.

Bu anlamda lavanta evrenseldir – diğer birçok çiçek ve bitkisel aroma ile iyi giden şekerli bir tart kokusu yoktur, yatıştırır ve ısıtır ve sivrisinekler, güveler, böcekler ve diğer hayvanlar bundan korkar.

Ayrıca, bu en ucuz bitki materyallerinden biridir, lavanta esansiyel yağı kesinlikle mevcuttur ve kuru lavanta herhangi bir eczaneden satın alınabilir.

Geleneksel Lavanta Spreyi:

200 ml damıtılmış su
2 yemek kaşığı votka
20 damla lavanta esansiyel yağı
Bütün bunlar iyice yıkanmış ve kurutulmuş bir sprey şişesine dökülür (önce esterleri votkada eritin ve sonra suyla karıştırın) ve perdelere, döşemeli mobilyalara, bir dolapta yatak takımlarına, bornozlara ve havlulara uygulayın. Bunu genellikle temizlikten sonra, son bir akor olarak yaparım.

Henüz değiştirmeye hazır değilseniz veya kendinizi daha iyi uyumaya yardımcı olmak istiyorsanız, yatağınızı haftanın ortasında yenileyebilirsiniz.

Saf lavanta kokusunu sevmiyorsanız , o zaman 15 damla lavanta ve 5 damla limon veya portakal veya fesleğen alın (bu yağlar taze, tatlı bir not ekleyecektir).

Size taze bir ruh hali!

Lavanta Havlu Saç Kremi

Sert yıkanmış havluların tekrar yumuşak ve kabarık hale gelmesi için, yıkama sırasında kumaşa yerleşen kireç ve deterjan yığınlarından kurtulmanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu, kireci ve dengeleri çözen, tekstili orijinal haline döndüren sirke yardımıdır.

¼ fincan sirke
5 damla lavanta esansiyel yağı
Bu karışım makinanın klima bölmesine dökülür, sirke kireçle yıkanır ve keten üzerindeki narin lavanta aroması kalır. Deneyin, hatta en yorgun ve sert havluları bile yeniden canlandırıyor!

Lavanta Halı Kokusu

Tamam, bu yöntem garip görünebilir, ama gerçekten işe yarıyor.

Kuru lavanta çiçekleri halıya saçılır ve 10-15 dakika bekletilir, bu süre zarfında çiçekler aromalarını bırakır ve böcekleri korkutur. Bundan sonra, her zamanki gibi halınızı vakumlayın, lavanta tozla toplayın, ancak lavanta tazeliğinin tart kokusu odada kalır.

Lavanta cam temizleyici

Evimde çok fazla pencere var ve bunları temizlemek gerçekten çok zor.

Dürüst olmak gerekirse, bir çaresizlik döneminde, hızlı ve basit bir etki vaat eden bir sürü endüstriyel araç denedim , ama her şey, kesinlikle tüm fonlar güneşli günlerde mükemmel bir etki gösterdi. Buradaki günlerin% 90’ı güneşli olduğundan, bu etkiler beni sessiz bir öfke haline getirdi.

Dürüst olmak gerekirse, basit sirkeden daha etkili bir şey bulamadım. Sirke çok hoş bir kokuya sahip değildir, ancak narenciye konusunda ısrar ederseniz veya uçucu yağlar eklerseniz, bu kusur kolayca giderilir.

1 su bardağı sirke
1 su bardağı damıtılmış su
15 damla lavanta esansiyel yağı
plastik sprey şişesi
Damıtılmış su önemlidir, basit su mineral kirleri içerir ve temizlik sırasında cam yüzeyinde lekeler bırakır (su buharlaşır, kireç kalıntıları). Damıtılmış su ev veya araba mağazalarında bulunabilir (bir nedenden dolayı motorun bakımında orada kullanılır).

Bunları mutlaka deneyin ve lavantanın eşsiz güzelliğinden faydalanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku