Saç Kırıkları nasıl engellenir

51

Nasıl daha güzel saçlara sahip olurnuz diye düşünenler bu haber sizin için!

Hasarlı saçlar için saç kırılması tedavisi: Saman benzeri ve kırılgan saçlar bulduğunuzda harekete geçme zamanı . Sebepleri nelerdir ve bölünmüş uçlardan nasıl kurtuluruz? Saç kırılmasını nasıl durduracağınızı öğrenmenize yardımcı olacağız: saçlarınızın kalıcı olarak sağlıklı ve harika görünmesini sağlamak için şeylerin en altına iner ve çözümler sunarız.

Hepimiz güzelliğin içte olduğunu biliyoruz ve bu saçlarımız için de geçerlidir. Sağlıklı ve besinlerle iyi beslendiğinde, şaşırtıcı ve güzel görünürsünüz! Peki ya dışarıdan iyi görünmüyorsa? Saç tellerini kırmak esnek, parlak ve kusursuz bir yele ile etkileşime girerse ne olur? O zaman nedenleri bulmalı ve kalıcı, güzel bir görünüm için etkili önlemlerle karşı koymalıyız. Saç kırılmasını nasıl önleyeceğimize dair tavsiyelerimizi keşfedin.

Saç Kırılması Nedir?

Saçların kırılmasını önlemek ve saçlarınızı fırçalamak hiç bu kadar güzel olmamıştı.

Her şeyden önce, bir yanlış anlamayı düzeltmenin zamanı geldi: Birçoğu bölünmüş uçların ve kırılan saçların bir ve aynı olduğuna inanıyor. Öyle değil, çünkü bölünmüş uçlar saçın uçlarının hasar gördüğü ve çatlamaya başladığı ve sonuçta yıpranmış saçlar olduğu anlamına gelir. Saç kırılması ise daha belirgin yapısal hasara işaret eder. Saçın kısmen kırıldığını veya kırıldığını gösteren küçük beyaz noktalar ile tanınabilir . Bu kırıklar sadece uçlarda değil, saçın herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir ve genel olarak kırılgan ve saman benzeri bir görünüm verir. Bu, ek tedavi gerektirir ve saç kırılmasını nasıl önleyeceğinizi öğrenmeyi gerekli kılar.

Prensip olarak, kırılma herhangi bir uzunluk ve tipte saçı etkileyebilir. Bununla birlikte, uzun ve / veya hassas saçlar en çok etkilenir çünkü daha hassastır (örneğin yaş nedeniyle) ve daha geniş bir açık yüzeye sahiptir, yani daha sık saç kırılması tedavisi gerektirir.

Kırık ve Yıpranmış Saçlar: Sebepleri Nelerdir?
Saçların nasıl kırıldığını anlamak saç kırılmasını nasıl durduracağınızı bilmek için çok önemlidir. Bu genellikle saçları kurutan , esnekliğini azaltan ve yüzey yapısına saldıran dış etkilerden kaynaklanır . Çevresel faktörlere ek olarak, bunlar şekillendirme araçlarından ve ürünlerden kaynaklanan stresin yanı sıra uygunsuz bakımı da içerir.

Saç kırmaya kısa bir genel bakış neden olur:

Aşırı veya yanlış fırçalama, alay, ıslak saçların kaba taranması
Örneğin, saç lastiklerinden veya saç tokasından gelen güçlü basınç
Saç manikürü işlemde açıldığından sık renklendirme
Kalıcı dalga gibi kimyasal işlemler
Isı: doğrudan güneş ışığı, aynı zamanda saç kurutma makinesi, saç maşası veya doğrultma demir gibi şekillendirme araçları
Saç Kırılmasını Kolayca Durdurma
Ne yazık ki, saç açıldıktan sonra hasar onarılamaz. Ancak endişelenmeyin, ilk yüzeysel hasarı düzeltmek kolaydır ve saçları uygun bir bakımla kırmayı önleyebilirsiniz. İşte böyle yapılır:

İpuçlarında: Yıpranmış saç uçlarını önlemek için uçları altı ila sekiz haftada bir kırpın. Bu, kırılan ipuçlarını temizleyerek saçın tekrar taze ve sağlıklı görünmesini sağlar. Uçlar ve uzunluklar saçımızın en eski kısmı olduğundan ve çoktan geçtiği için ekstra bakım ve saç kırılması tedavisine ihtiyaçları vardır. Saç ucu sıvıları ve yağları kuru uçları nemlendirir , önemli besinleri sağlar ve uçlarını onarır.

Keratin bakımı: Kuaförünüze tedavi olarak keratin hakkında bilgi verin. Bu Brezilya’dan saçları keratin ile zenginleştiren bir yumuşatma prosedürüdür. Elastik protein saçlarımızın doğal ana bileşenidir ve içeriden yeniden oluşturur. Sonuç: pürüzsüz ve esnek güçlü saçlar . Bu arada, keratin tedavisi tüm saç tipleri için uygundur ve dört aya kadar çalışarak saç kırılmasını önlemeye yardımcı olur.

Günlük güzellik programı için başka bir ipucu: keratin içeren keratin şampuanları ve durulamalarını alabilir ve düzenli uygulama ile saçların kırılmasını önleyebilirsiniz.

Bir maske takın: Saçlarınızı arada bir saç maskesi şeklinde ekstra bir özenle şımartın . Bu yoğun krem, saçlarınızı tekrar sağlıklı ve esnek hale getiren, kırılmayı önlemek için uzun bir yol kat eden aktif onarım bileşenleri içerir. Çoğu maske nem sağlayan zengin yağlar da içerir.

Havlu kullanımı: Islak saçı her zaman kurutmalısınız, ancak kurutmak için asla ıslak saçı ovmayın. Saç kırılmasını nasıl durduracağınızı öğrenirken bu önemlidir. Su ile şişen saçlar daha kolay kırılabilir ve bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır. Uzman ipucu: manikürü pürüzlendirebilen normal havlular yerine, saç profesyonelleri basit (atılan) pamuklu gömleklerle yemin ediyorlar . Naziktirler ve saçta nem bırakırlar, böylece saçın yıpranmasını önlerler. Kuru saçların nasıl doğru bir şekilde havlu atılacağını keşfedin .

Sıcak havadan daha fazlası: Kırılmayı durdurmak için iyon teknolojisine sahip bir saç kurutma makinesi kullanın . Saçlarınızdaki nemi fazla almaz, çünkü iyonlar saçtaki su moleküllerini daha küçük parçalara ayırır. Saçın dış kütikülü de işlemde mühürlenir, bu da ek parlaklık verir.

Seramik ile akıllı tasarım: Düzleştirici bir demir veya saç maşası satın aldığınızda, seramik kaplamalı bir cihaz seçtiğinizden emin olun . Bu, ısının daha eşit dağılmasını sağlayarak saçların kırılmasını önlemeye yardımcı olur ve şekillendirme aracının daha az stres için saçtan daha yumuşak bir şekilde kayar.

İyi hareket: Fırçayı saçınızdan dikkatlice çekin ve her zaman uçlardan başlayın. Bu, zaten karışık tellerin daha sıkı çekilmesini ve küçük saç düğümlerinin yırtılmasını önler. Saçlarınız için en iyi seçim: doğal kıllar

Saçınızı nemli tutun: Saçların kırılmasını önlemek için fön makinesi ve şekillendirme öncesinde saçınıza her zaman ısı koruyucu uygulayın . Bu bir zorunluluk! Yüksek sıcaklıklar yapıya zarar verebilir ve kırılmayı teşvik edebilir. Şekillendirme araçlarınızda birden fazla ısı ayarı varsa, onu bir çentiğe indirmek de iyi bir fikirdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku