Yüzü İncelten 8 Makyaj Hilesi

38

1) Elmacık Kemiklerine Odaklanın

Yanaklarınızda elmacık kemiklerine doğrudan allık uygulamak, yanaklarınızın daha dolgun ve genç görünmesini sağlayacaktır. Yanak ile çene kemiği arasındaki hat boyunca uygulayacağınız koyu tonda kapatıcıyı yayın. Bu sayede yanak ile çene kemiğiniz arasındaki kısmı gölgelenecek ve daha  zayıf yanaklara sahip olacaksınız.

2) Kontürlemenin Önemi

Kontürlemenin çok zaman aldığını düşünoyorsanız, bunu en basit şekilde anlamanıza yardımcı oluruz. Öncelikle, koyu gölgeleri sorunlu bölgeleri kapsadığı ve daha açık gölgelerin ise özellikleri geliştirdiği konseptten faydalanacağız. Cilt tonunuzun bir veya iki daha koyu bir ton olan mat bronzlaştırıcı veya kontur renklerini Kullanın.Daha Az makyaj ve mümkün olduğunca doğal görünmesini sağlamak sizin için öncelik olmalıdır.

3) Az Ama Öz Malzeme Kullanımı

Yuvarlak yüzünüzü daha oval göstermek zorunda olduğunuz için, dikkati yüzünüzün kenarlarından uzaklaştırmanız önemlidir.Yüzünüzü nemlendirdik ten sonra, yüzünüze ve boynunuza eşit bir koyu renkli fondöten uygulayın. Yanaklarınızın oyuklarında vakfın daha koyu bir tonunu kullanın. Bu yüzünüze daha ince ve ince bir görünüm verir.

4) Sahte İnce Burun

Plastik cerrah olmanıza gerek yok. Burnunuzun daha ince görünmesini istiyorsanız, koyu renkleri burnunuzun kenarlarından aşağı doğru kaydırın, burun deliklerinin üzerinde durun ve karıştırın. Ardından, vurgulayıcıyı, daha geniş yerine daha keskin görünmesine yardımcı olmak için merkezdeki burnunuzun köprüsünden aşağı doğru karıştırın.

  1. Kaş Oyunu oynayın

Bahse girerim kaşlarınızın yüzünüzün ne kadar ince veya yuvarlak göründüğünü nasıl oynayabileceğini hiç düşünmediniz! Kaşlarınız da süper ince olmamalı, çok kalın olmamalı ve ortasında belirgin bir kemer bulunmalıdır. Kemerli kaşlar yüzünüzü uzatmaya yardımcı olur ve yuvarlak bir yüzü inceltebilir.

  1. Yüzün Ortasını Vurgulayın

Yüzünüzün merkezini öne çıkarmak için ışıkla oynamak yüzünüzün daha ince görünmesine yardımcı olacaktır. Yüzünüzün merkezini vurgulayarak başlayın ve ardından kaş kemiğinizde, burnunuzun köprüsünde ve çenenizin merkezinde bir miktar kaydırın. Ayrıca, çok parıltılı görünmenize yardımcı olur

  1. Gözlerinizi Vurgulayın

Şaşırtıcı şekilde tanımlanmış gözler yeterince muhteşem ve dikkatinizi yüzünüzün daha geniş kısımlarından çekmeye yardımcı oluyorlar. Gözlerinizi göz kalemi, rimel ve göz farı ile oynayın. Daha dolgun dudaklar yüzünüzü daha yuvarlak gösterebileceğinden, gözlerinizi dudaklarınızdan tanımlamak daha iyidir.

  1. Bir sis ile bitirmek

Makyajınız bittiğinde her şeyin üstesinden gelmek için , görünümü ayarlamanın harika bir yolu , bir gül suyu spreyi ile durulmaktır “Bu, her türlü tozlu bir görünümü ortadan kaldıracak, nemlendirme ekleyecek ve makyajı ayarlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku